FİRMALAR
Ücretsiz firma eklemek için tıklayınız
EMLAK
Ücretsiz ilan vermek için tıklayınız
İKİNCİ EL ARAÇ
Ücretsiz ilan vermek için tıklayınız
ARAÇ KİRALAMA
Ücretsiz ilan vermek için tıklayınız
 • 01.06.2023 18:35
 • Yaşam  
 • Güncellenme: 05.06.2023 21:34
 • ‘Karadeniz’de Pedal Çevirelim’ festivali başladı

  Sakarya’nın tarihi, kültürel, doğal güzelliklerin tanıtımının yanı sıra bisiklet destinasyonlarının da paylaşımının yapılacağı ve 12 milyon liraya mal olan ‘Karadeniz’de Pedal Çevirelim’ festivali başladı.
  ‘Karadeniz’de Pedal Çevirelim’ festivali başladı

  Avrupa Birliği tarafından destek almaya hak kazanan ‘Karadeniz’de Pedal Çevirelim’ projesi çerçevesinde düzenlenecek 3 günlük festival başladı. 2 Haziran tarihine kadar çeşitli parkur ve etkinliklere devam edecek olan festivalde Sakarya’nın tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerin tanıtımının yanı sıra bisiklet destinasyonlarının da paylaşımı yapılacak. Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İş Birliği Programı çerçevesinde hayata geçirilen projede SUBÜ’nün yanı sıra Bulgaristan, Gürcistan, Romanya ve Ukrayna’da proje ortakları arasında yer alıyor. Millet Bahçesi’nde açılışı gerçekleşen festivalde paydaşların konuşmasının ve çeşitli video gösterimlerinin ardından BMX bisikletleriyle gösteri yapıldı.

  “400 işletmeye pedal dostluk girişimi eğitimi verdik”

  Sakarya Büyükşehir Belediyesi Strateji Geliştirme Daire Başkanı ve Proje Koordinatörü Veysel Çıplak, “Bugün projesini yürüttüğümüz sürdürülebilir büyüme ve ortak çevreme koruma yoluyla Karadeniz havzamız bölgelerindeki insanların refahını iyileştirmek için ortak sorunlara, ortak çözümler sloganı ile Sakarya Büyükşehir yöneticiliğinde Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Bulgaristan, Romanya, Gürcistan ve Ukrayna’dan ortaklarımızla daha da önemli hale gelen mavi ve yeşil geleceği sürdürülebilir hale getiren ‘Karadeniz’de Pedal Çevirelim Projesi’ni başlatıyoruz. Proje çerçevesinde bugün aramızda olan 100 genç girişimci adayına eko turizm girişimciliği, 400 işletmeye pedal dostluk girişimi eğitimi verdik” dedi.

  “Bölgemize kalıcı bir hizmet sunmuş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz”

  Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Öğretim Görevlisi Turan Bek, “Hedefi öğrencilerine, bölge halkına, sektöre, ülkemize ve dünyaya katkıda bulunmak olan üniversitemiz ve proje ekibi olarak Büyükşehir Belediyesi’nin koordinatörlüğünde yürütülen ‘Karadeniz’de Pedal Çevirelim’ projesiyle bölgemize kalıcı bir hizmet sunmuş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.

  “12 milyon TL’ye mal olan bir projeyi hayata geçiriyoruz”

  Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem Yüce, “Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak paydaşlarımız olan Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Bulgaristan, Romanya, Ukrayna ve Gürcistan ile ‘Karadeniz’de Pedal Çevirelim’ proje çerçevesinde toplam maliyetimiz 893 bin 941 bin Euro olan yani 12 milyon TL’ye mal olan bir projeyi hayata geçiriyoruz. Proje çerçevesinde Karadeniz Bölgesi’ndeki gelir ve istihdamı arttırmak adına önemli bir unsur olan bisiklet turizmi üzerine ciddi manada yoğunlaşıyoruz. Bunun yanı sıra var olan potansiyeli akıllı uygulamalar geliştirerek ve bu uygulamalarla birleştirerek, alandaki insan ve kurum kapasitelerini arttırmaya çalışıyoruz. Gerçekleştirdiğimiz bu projelerle Türkiye’de, Karadeniz Bölgesi’ndeki diğer büyükşehir belediyelerine, Karadeniz havzasında sınır ötesi ülkelerindeki belediyelere örnek olmaya inancımız tamdır ve örnek olmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.  0 Yorum

  Yorum Ekle